britské krátkosrsté kočky

Novinky

24.12.2009 Štastné a veselé vánoce a vše nejlepší do nové roku 2010
  Kočkám a kočikům, kamarádům i známým všichni z FlossyPaw, tj. Jarka, Bořek, Chiqita a Amálka přejí krásné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.
   
13.12.2009 Poslední výstava 2009 v Mosonmagyaróvár
  Bylo to již skoro měsíc, co jsme byli naposled na výstavě, ale v plánu byla jedna předvánoční výstava, na kterou jsme se vydali tentokrát do Maďarska.
Již tradičně se předvedla naše čokoládová Amálka a v třídě interšampionů získala další CAGCIB. Výstavy se s námi zúčasntil lilový kocourek IC Princ Artuš Ro-še, který také získal s přehledm CAGCIB.

A teď pozor! V CHS Crazy Daisy, odkud pochází i naše Amálka, je ihned k odběru její čokoládová sestřička. Nádherné koťě s velkými předpoklady pro výstavní úspěchy. Rozhodně stojí za to Claire vidět osobně a nenechte se odradit cenou. Za PP kočičku těchto kvalit je ještě nízká!
   
16.11.2009 Odpočinek před novými výzvami
  Celý týden v nás ještě doznívala radost z úspěchu, kterého dosáhla minulý týden na výstavě Amálka s Ally. Stejně jako my, byly obě holky po náročné neděli unaveny, ale narozdíl od nás to během pondělí dospaly... Amálka s Chiqitou si doma užívají pohody, kdy mohou odpočívat do syta, chodí po celém domě a s velkou oblibou se rozvalují po zemi, kde je hřeje podlahové topení. Nám se už pomalu začíná stýskat po koťátkách, ale zatím po nich naše holky netouží.
Chiqita by mohla mít koťátka na jaře 2010 a tatínkem bude opět modrý EC kocourek, takže se lze znovu těšit krásná modrá koťátka, jako byl vrh A.
Amálka by mohla mít koťátka také na jaře 2010 a tatínkem bude zcela nepříbuzný a velmi hezký čokoládový bikolor. Z toho spojení mohou vzejít čokoládová, lilová, čokoládovo bílá a lilovo bílá koťátka.
Pokud ale nechcete čekat do příštího roku a hledáte koťátka již nyní, doporučujeme následující:
* CHS British Velvet - nabízí k odběru nádherného typově velmi povedeného lilového kocourka.
* CHS Crazy Daisy - nabízí k zadání krásnou čokoládovou kočičku, sestru naší Amálky
* CHS Air Force Cat - nabízí k odběru i zadání koťátka v zajímavých barvách
   
09.11.2009 Obrovský úspěch na výstavě v Žilině!
  Tuto neděli jsme vyrazili na dlouho plánovanou výstavu do Žiliny s Amálkou. Protože se zde současně konala speciální výstava dlouhosrtstých britských koček, domluvili jsme se s majitelem Ally a vzali ji také s sebou. Amálka v kategorii interšampionů nejprve porazila čokoládovou kočičku z Polska a získala první CAGCIB, následně získala BIV a byla pozvaná do nominace BIS, kde ji nakonec porazil čokoládová burmila.
Ally se při posuzování chovala velmi způsobně a paní Friškovec se nejen líbila vzhledem, ale i povahou. Samozřejmě ji pozvala do speciální BIS neuznaného dlouhosrstého plemene britek. Zde Ally v kategoroii 3-6 měsíců jednohlasně porazila lilového kocourka. Následně v konkurenci dalších 6ti koček, vítězů jednotlivých kategorií, jednohlasně zvítězila a získala BOB, tj. nejlepší dlouhosrstá britka výstavy. Ally za prvenství moc gratulujeme!
   
30.10.2009 Všechna koťata již v nových domovech!
  Koncem minulého týdne nás opustila i poslední kočička z vrhu A Amy. Bydlí kousek od nás u skvělé rodiny a jak se zdá, bude se mít úplně báječně. Také jsme byli navštívit v novéme domově Ally a velmi nás překvapila svou velikostí i tím, jak je krásně chlupatá. :) Alf si užívá pozornosti dalších 5ti členů domácnosti a již se váhou přehoupl přes 3kg. Annie se po prvních dnech ostychu skamarádila s rotwailerem Fantomem, a co jsme slyšeli tak si spolu hrají a dokonce se nechává od něj drbat.
   
12.10.2009 Kočička Amy stále volná a ihned k odběru.
  Tak nás již opustila 3 koťata a poslední Amy je stále volná. Ukazuje se, že je velmi podobná své mamince, kterou milujeme pro její mírnou a naprosto úžasnou povahu. Zájemci se sice ozývají, ale často se ptají, zda lze kočičku prodat bez PP. To samozřejmě možné není.
Koťata Annie, Ally a Alf jsou již týden v nových domovech. Podle prvních zpráv si velmi rychle zvykla na dvounohé i čtyřnohé kamarády, kteří je tam čekali. Jsme velmi rádi, že se dostaly ke skvělým lidem, kterým dělají jenom samou radost.
   
05.10.2009 Poslední modrá kočička ihned k odběru!
  Včera dopoledne odešel do nového domova kocourek Alf. Podle prvních zpráv neměl vůbec žádný problém se seznamováním s kočičíma kamarádkama, jen na pejska trochu vrčel. Ale to se brzo spraví. Večer si pak pro Annie přijela její nová rodina, se kterou již absolvovala výstavu v Liberci. Chlupajka Ally nás opustí pravděpodobně dnes.
Poslední volná a o nic míň hezká a mazlivá je Amy. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a i nezávazně se přijet na kočičku podívat!
   
03.10.2009 Úspěšná výstava v Liberci
  Dnes jsme navštívili v Liberci výstavu s Amálkou a naším koťátkem Annie. Obě kočičky byly velice úspěšné. Amálka obdržela poslední CACIB a tím získala titul Interchamipon. Annie byla představena svou novou majitelkou a ve své kategorii získala V1 s moc hezkým posudkem. Navíc byla pozvána do nominace do BIS, kde ji porazilo kotě ruské kočky.
   
28.09.2009 Poslední týden s koťaty a výstava v Liberci
  Tak tu máme třináctý týden od narození našich prvních koťátek na jehož konci nás tři opustí. Z toho výplývá, že máme poslední volnou modrou kočičku Amy. Amynka je velmi mazlivá kočička, povahově celá maminka Chiqita. V případě zájmu se ozvěte!
O tomto víkendu se zúčastníme výstavy v Liberci. Amálka si jede pro poslední CACIB do titulu Interchampion a svou premieru si odbyde v kategorii 3-6 měsíců naše koťátko Annie.
   
20.09.2009 Poslední volné kotě ... a již brzy k odběru!
  Je neuvěřitelné, jak nám uběhlo 11 týdnů od narození koťat. Za 14dní nás již opustí a přestěhují se do nových domovů. Alf, Ally i Annie se přestěhují k skvělým lidem a na všechny budou navíc čekat další čtyřnozí kamarádi.
Kdo zatím čeká na nové majitele je kočička Amy. Skvělá společnice, zvědavá a slibně se vyvýjející kočička. Rozhodně bude skvělým mazlíčkem!
A ještě jedna novinka, mamince naší Amálky se v CHS CrazyDaisy narodila koťátka.
   
13.09.2009 Naše 2 koťátka stále hledají nové domovy.
  Našim koťátkům je dnes 10 týdnů a k odběru budou o prvním říjnovém víkendu.
Amy váží přes 1.3kg a stále hledá svého majitele. Je to moc milá kočička, která bude optimálním mazlíkem.
Annie váží přes 1.2kg a ani ta nemá nového majitele. Typově se jedná o nejlepší kočičku z vrhu a chceme aby byla zařazena do chovu.
Alf váží přes 1.6kg. Našel již svého majitele a bude z něj krásný mohutný kocourek. Je velmi pravděpodobné, že ho bude možné potkat na některé z výstav.
Ally váží přes 1.4kg a svého majitele již také našla.
   
12.09.2009 CACIB + BIV pro Amálku!
  Podle plánu jsme vyrazili s Amálkou na výstavu do Jindřichova Hradce. Ta nezaváhala a získala od p. Sagurski velmi hezký posudek a druhý CACIB. V Best In Variety pak porazila 6ti měsíční kotě i svou sestřenici Julinku Silver Velvet, které současně gratulujeme k získání dalšího titulu CAGCIB. Pan posuzovatel by poslal Amálku i do nominace do BIS, ale byla hodně nervózní a dohodli jsme se, že pro tuto výstavu již posuzování ukončíme.
   
8.09.2009 Amálka míří pro další CACIB
  Naše čokoládová Amálka se tento víkend chystá na výstavu do Jindřichova Hradce soutěžit v kategorii šampionů o další CACIB. Doufáme, že bude stejně úspěšná jako v rakouském Mödlingu.

A něco o našich volných koťátkách. Je jim již 9 týdnů a jsou to moc pěkní medvídci. Nemusíme se jich ani dotýkat a už sami vrní! Jsou neskutečně vymazlené a budou skvělými společníky. Pokud budete chtít, přijeďte se na koťátka podívat. Uvítáme každou návštěvu.
   
1.09.2009 Stále máme volná 3 modrá koťátka!!!
  Koťatům je již 8 týdnů a mají za sebou první očkování. To proběhlo naprosto bezproblémů a bez zbytečného pískání. Koťátka jsou již registrovaná u SCHK a mají vystavené PP. Váhy se pohybují 1-1.3kg. Více v sekci Koťátka
   
24.08.2009 Koťata krásně rostou a začínají o sobě dávat čímdáltímvíc vědět.
  Již se krásně mazlí, nahlas vrní, ale umí udělat i pořádný hluk a nepořádek. Alf se tento týden přehoupl váhou přes 1kg a již našel budoucí majitele.
Naproti tomu Amálka se v sobotu zúčastnila výstavy v rakouském Mödlingu, odkud si přivezla svůj první CACIB.
   
17.08.2009 Koťatům se již začíná naše ložnice stávat malá, ale zatím je nechceme pustit do celého domu
  Na to jsou zas malí oni. I když je koťátkům 6 týdnů, kocourek Alf váží 930g a všichni byly již podruhé odčerveni.
Zatímco se Chiqita věnuje pečlivě koťatům, Amálka míří o tomto víkendu do Rakouska pro první CACIB. Tak doufáme, že ho skutečně vybojuje.
   
09.08.2009 Naše koťata „oslavila“ 5 týdnů na světě
  Všichni mají přes 550g a kocourek Alf dokonce 720g. Také se ukázalo, že původně nejmenší kočička Ally je dlouhosrstá. Nové foto najdete v Koťatech.
   
08.08.2009 Naše čokoládová Amálka je Champion
  Naše čokoládová Amálka získala na výstavě ve Stříbře 3. CAC a tím tedy splnila podmínky pro titul Champion.
Dnes se také u nás byla podívat na koťátka paní Pozlerová z CHS British Velvet. Koťátka se jí moc líbila. Děkujeme za milou návštěvu i za to, jak hezky ji okomentovala na svých stránkách. ;)
30.7.2009 Jak asi víte, 4.7. se nám narodila 4 modrá koťátka   
  Všechna rostou jak z vody a největší kluk má již přes 500g. Již brzy doplníme fotografie. Zatím jsou všechna volná. Více v sekci "Koťátka".
   
28.7.2009 Tak toto je finální verze našich stránek :)
  Mnohokrát za ně děkujeme paní Nikole Arcanidu, která je pro nás připravila v rekordně krátkém čase.