chovatelská stanice britských koček

Novinky

30.11.2010 Nabízíme posledního volného kocourka Balloa
28.11.2010 Gratulujeme kocourkovi Alfovi z našeho vrhu "A" k získání titulu šampion!!!
  O víkendu se Alf zůčastnil výstavy v Kladně, kde v neděli získal třetí CAC, aby ne, když váží přes šest kilo. :-)
Více o Alfovi na jeho stránkách
   
17.11.2010 Státní svátek pro nás znamenal loučení s poslední kočičkou Chloe.
  Dnes do nového domova odjenala naše kočička Chloe z vrhu "C". Chloe bude mazlíčkem a společnost bude dělat milé páru v Doksech u České Lípy :-)
Jak se Chloe zabydlela je vidět na obrázku.
   
31.10.2010 Další loučení, tentokrát s Brigitte Bree :-)
  Tak jak jsme již psali, i Brigittka odešla do nového domova. Noví páníčkové se nemohli tak dočkat, že si Bree odvezli o den dříve. Bydlí v bytě v Kolíně a společnost kromě nových páníčku jí dělá modrý kocourek a whiskas kočička.

A na nové páníčky stále ještě čeká modrá Chloe a lilový kocourek Ballo!
   
23.10.2010 Loučení s Carmen
  Dnes se s námi rozloučela naše velice mazlivá kočička Carmen. Odjela s novými moc fajn páníčky do Zvole u Prahy, takže to k ní budeme mít jenom kousek. Jak je vidět níže, zabydlování bude opravdu rychlé. :-)
Ve středu bude loučení pokračovat s další lilovou princeznou, Brigitte Bree.

Takže, poslední volnou kočičkou je modrá Chloe, která je povahově celá maminka Chiqitka a ani na výstavách nebude dělat ostudu.
   
20.10.2010 Koťátka na výstavě
  Protože naši čtyři medvídci nenašli nové domovy, rozhodli jsme se vydat hledat nové páníčky na výstavu do Prahy. Vzali jsme s sebou Brigitte Bree, Chloe a Carmen. Balloo zůstal doma, protože by si s Bree zbytečně konkurovali.
Že se nám koťátka povedla jsme věděli. Ale, že Brigitte Bree získá EX1, BIV a nominaci do BIS a speciální soutěže britek, to jsme nečekali. Chloe dostala EX2, poté co ji porazila nádherná modrá kočička z chovu paní Havlové.

Kdo se také na výstavě předvedl byla Annie z vrhu A. V otevřené třídě získala v konkurenci 7 koček EX3 a hezký posudek.
   
3.10.2010 Koťátka k odběru a úspěch kocourka Alfa z našho vrhu A
  Vrátili jsme se z dovolené odpočatí a rádi jak to naši kočičí kamarádi zvládli, moc se nám stýskalo. V sekci koťata najdete nové fotky: Carmen lilové kočičky, která je velice mazlivá a bude dobrá kamarádka po mamince. Bree je velice povedená lilová kočička, chvílema si jí pleteme s kocourkem Balloo jak je kulaťoučká. Chloe je modrá nejmladší kočička s krásnou srstí a pěkně, vždy napapaným bříškem. Posledním volným kotětem je kocourek Balloo, který miluje drbání a mazlení jako správný kocour. Sami se přesvědčte :-) Všechna koťata jsou očkovaná,chodí na záchůdek a baští granlky, ale nepohrdnou ani konzervičkou nebo masem.

Dnes nám dorazila zpráva z výstavy z Liberce, kde svůj první CAC v otevřené kategorii získal kocourek Alf z naší chovatelské stanice. Alfovi i jeho majitelům moc gratulujeme a přejem další výstavní úspěchy!
   
29.9.2010 Stále máme volná koťátka
  Je to k nevíře, ale naše koťátka jsou stále volná. Jsou to úžasní plyšová medvídci, co rostou do krásy. Jsou taky daleko mazlivější, než byli dřív, ale hlavně by už potřebovala nové rodiny.
Pokud se Vám tedy líbí, napište nebo zavolejte a domluvíme se na podmínkách i ceně. ;)
   
30.8.2010 Loučení s modrásky
  Tento víkend si pro naše dvě modré princezny přijeli noví majitelé z Jeseníků a Plzně. Podle prvních zpráv obě zváldly přesun i první hodiny v novém domě na jedničku a mají se čile k světu. Přejeme jim mističky plné dobrot a jejich novým páníčkům spoustu promazlených a uvrněných chvil.
Musím říct, že je naprosto skvělé, že s odchody koťátek poznáváme nové lidi, se kterými je radost si povídat a máme možnost s nimi zůstat i nadále v kontaktu.
Volná koťka jsou ještě Balloo, Brigitte Bree, Chloe a Carmen. Chcete je? ;-)
   
16.8.2010 První koťata již v nových domovech
  O tomto víkendu nás opustil již druhý kocourek Bodie. Čokoládík Bond si již několik dní užívá nové rodiny a podle fotek, co dnes dorazily se mu to náramně líbí. Liláček Bodie si na nový domov teprve zvyká. Ale je to velký statečný kluk a všechno zvládne na jedničku!!!
Na nové majitele však čekají ještě 3 modré a 2 lilové kočičky. Jsou to krásní mazliví medvídkové a novým majitelům budou dělat samou radost. Však se přijeďte podívat! :-)
   
4.8.2010 Vrhu *B* jsou 3 měsíce
  Tak nám to uteklo jako voda. Amálčina koťata dokončila dnes 12.týden a již mohou opouštět náš dům. A taky se chystají! Čokokocourek Bond se stěhuje v pátek do Chomutova, pro lilového kocourka Ballooa si v pondělí přijedou moc fajn lidi z Holandska a Bodie bude od příštího víkendu dělat společnost rodině v Jablonci nad Nisou.
Volná zůstává zatím lilová kočička Brigitte Bree, která je velmi vhodná do chovu.
U "Modrásků", jak říkáme vrhu *C*, je volná modrá kočička Chloe a lilová Carmen. Koťátka z tohoto vrhu budou nás začnou opouštět v půlce srpna.
   
19.7.2010 Jak se mají koťata?
  O tomto víkendu našel jako první náš čokokocourek Bond svou rodinu, kam se bude po dovršení 12. týdnů stěhovat. Ostatní koťátka zatím čekají. Je ale zřejmé, že jim to rozhodně nevadí a velmi si užívají řádění po celém domě. Aby ale nezůstalo pouze u fotek, pokusíme se stručne vystihnout povahu jednotlivých mrňousků:
* Brigitte Bree - moc krásná světle lilová kočička, která bude velmi pravděpodobně výstavně úspěšná. Proto ji preferujeme do chovu. Nové majitele však nezklame ani povahou!
* Balloo - stejně jako sestřička je typově velmi nadějný. Není však určen do chovu v ČR ani SR, a proto preferujeme jeho působení v zahraničí. Rozhodně ale nezklame a na výstavách bude často v BIS.
* Bodie - je krásný lilový kocourek a bude spokojeným mazlíkem. Povahově velmi klidný s výhledem na mohutný vzrůst.
* Clever - milá modrá kočička, která bude šťastná za nový domov s plnými mističkami. Dělá čest svému jménu a je opravdu velmi vynalézavá v provádění všemožných lumpáren
* Chance - jméno dostala podle toho, že po narození jsme ji skoro 2 minuty rozdýchávali a povedlo se. Říká se, že takto "zachráněná" koťata bývají velmi přítulná a vděčná za záchranu života. O Chance to rozhodně platí!
* Chloe - upovídaná modrá kočička, u které stále čekáme, jak povyroste a zda by mohla jít do chovu. Je určitě nadějná, ale to ukáže čas.
* Carmen - tmavší lilová kočička je obrovské mazlivé zlatíčko a vždy něčím mile překvapí.

Pokud máte o některé koťátko zájem, nebo se jen chcete podívat, jak vypadají, přijeďte se nezávazně podívat. Rádi Vás uvítáme a jednotlivé kočičky ukážeme.
   
9.7.2010 Volná koťátka
  Je pro nás velké překvapení, že stále nemáme majitele pro naše chlupáčky. Jsou totiž opravdu typově velmi povedení a moc milí mazlíčkové a rozhodně si zaslouží nové páníčky, kteří se o ně budou starat a oni jim naoplátku budou dělat nenahraditelnou společnost.
Amálčina koťata již mají za sebou první očkování. Chiqitina koťata jsou 2x odčervená a na svou první injekci teprve čekají.
Vzali jsme koťata na focení na zahradu a nové fotografie si můžete prohlédnout u jednotlivých koťátek.
   
13.6.2010 Rosteme jako z vody!
  Našim 8 čokoládovým, lilovým a modrým kuličkám je již porodnice malá a chodí tam jen spát. Koťata se rozhodla, že budou sdílet dohromody jednu porodnici, což vede často k tomu, že si naše holky kojí prcky navzájem. :-)
V tuto chvíli již koťátka dorostla do věku, kdy je možné si je rezervovat. Všechna jsou zatím volná a více o koťatech v koťatech. vrh B / litter B
   
25.5.2010 Další týden za námi - VRH *C*
  Dnes vám přinášíme novinky o vrhu *C*, který včera oslavil týden! Koťátka už váží kolem 250 gramů a začínají se mazlit.
   
22.5.2010 Další týden za námi - VRH *B*
  Dnes vám přinášíme novinky o vrhu *B*, který v úterý oslaví 3 týdny. Nové fotky najdete v sekci koťátka.
O vrhu *C* Vám napíšeme novinky zítra :-) vrh B / litter B
   
19.5.2010 Aktuální novinky
  Tak nám to už začalo. Máme doma 10 koček. 8 koťat a 2 dospělé. Komukoliv to řekneme, tak se celkem oprávněně ptá, jestli to není trochu moc. Popravdě? Ano i ne. V tuhle chvíli jsou prťouskové ještě malí, pohybují se pouze po porodnici a baští mámino mlíčko. Ale cca v měsíci se již vydají na průzkum okolí a to teprve začne legrace!
Každopádně, Amálčina koťátka oslavila včera druhý týden na světě. Rostou jak z vody mají ooobrovské kulaté hlavy. A i když nechceme jakkoliv předbíhat, tak typově jsou opravdu velmi povedená. Však taky mají být po kom. ;)
No a Chiqitina koťátka, ta pro změnu oslavila druhý den na světě. Všichni přibrali víc jak 10g a jsou to obrvoští bojovníci. Postupně budeme zpřesňovat a doplňovat informace o koťátkách.
   
17.5.2010 Vrh *C* se narodil dnes!
  Dnes dopoledne se naší Chiqitce a Ábelovi narodila 4 koťátka. Máme 3 modrásky a jednoho liláčka. Všichni včetně mámy jsou v pořádku a mají se k světu. Porodní váhy byly mezi 99g a 111g a již po pár hodinách jsme zjistili, že tyto váhy jsou minulostí a mrňoskouvé povyrostli.
vrh C / litter C
   
15.5.2010 Zprávy o koťátkách *B* po 1,5 týdnu.
  Koťátkům z vrhu B je již 1,5 týdnu a rostou jak z vody. Váhy 258-316g a jsou to nádherní medvídkové. Všichni mají již otevřené oči a také se aktivněji pohybují po porodnici. A co víc? Všichni již mají jména!
vrh B / litter B
   
9.5.2010 Jak se mají koťátka z vrhu *B*?
  Jak již jsme uvedli máme 3 kluky a jednu holčičku. Mají se krásně k světu a dnešní vážení přineslo výsledky mezi 201 a 216g. Amálka se o ně opravdu skvěle stará a pyšně je předvádí návštěvám, které jsou z prcků nadšeni! Že jste ještě naše malé uzlíčky neviděli "na živo"? Tak zavolejte nebo napište a přijeďte se na ně podívat :-)
Koťáka mají již svojí stránku, kde najdete jejich fotografie a informace, zda je koťátko stále ještě volné.
A co Chiqitka? Nesmíme zapomenout i na naší druhou kočičku, která by měla mít za týden také koťátka. Takže, pokud si myslíte, že britská kočka musí být modrá (což samozřejmě nemusí), tak právě její koťátka budou mít tuto krásnou barvu. vrh B / litter B
   
4.5.2010 Koťáka jsou na světě!
  Dnes po obědě se Amálce narodila 4 krásná koťátka! Porod proběhl naprosto bez problémů a mrňouskové jsou v pořádku a mají se k světu. A kdo se nám narodil? Máme tři kluky a jednu holčičku. Jeden kocourek je čokoládový (bri b) po mamince a ostatní jsou liloví (bri c) po tatínkovi.
Váhou to jsou pak skuteční obříci. Holčička vážila po narození 104g a největší kluk 127g. To samozřejmě nic neznamená, ale je to velmi slušný začátek. Každopádně po necelých 12 hodinách již měly o 5-12g více. :-)
Amálka se do nové role maminky okamžitě dostala bez větších problémů a nehne se od nich ani na milimetr. vrh B / litter B
   
26.4.2010 VRH *B* již tento týden!
  Již prakticky není pochyb o tom, že by se měla tento víkend Amálce narodit koťata. Pokud se jedná o falešnou březost, tak si příroda opravdu krutě zahrává nejen s námi, ale především s naší nastávající novopečenou maminkou. Amálka vše zvládá dobře. Již ale omezila pohyb, moc neběhá, hodně spí a pomalu chodí mezi pelíšky a miskami s dobrotami. Přesto ji každé ráno najdeme na 1.5m vysokém parapetu, kam stále dokáže bravurně vyskočit. Všichni doufáme, že svůj první porod zvládne bez problémů a narodí se zdravá čokoládová a lilová koťátka.
Naše druhá těhulka Chiqita se již také pěkně zakulacuje. U ní ještě panuje určitá nejistota, zda opravdu čeká koťata, ale ultrazvukem jí trápit nebudeme a necháme se překvapit za 3 týdny.
   
20.4.2010 První výstava pro Alfa FlossyPaw*CZ
  Po Annie a Ally se o tomto víkendu na svou první výstavu vydal i Alf. Ve svých 9ti měsících již váží přes 5.5kg a v kategorii koťat 6-10 měsíců tak působil celkem rozruch. Svou první výstavu zvládl naprosto na jedničku, ukázal svou klidnou a milou povahu, jak v kleci, tak i při posuzování a získal V1. Alfovi i jeho majitelům moc gratulujeme!
Alf FlossyPaw*CZ
   
9.4.2010 Koťátka na cestě?
  Zatím vše nasvědčuje tomu, že to tak skutečně je. Amálka je již krásně kulatá a do porodu jí zbývají 3 týdny. Chiqita již taky nabírá na hmotnosti a do jejího případného porodu zbývá 5 týdnů. V rozmezí dvou týdnů by se nám tedy měla narodit čokoládová, modrá a lilová koťátka. Jen doufáme, že se holky nebudou trumfovat v počtu koťátek a obě zůstanou u optimálního počtu čtyř. :-) Každopádně, se na ně již moc těšíme.
   
29.3.2010 Chiqitka a Amálka na dovolené
  Již to byla poměrně dlouhá doba, co jsme měli dovolenou. A tak jsme si dovolili vyrazit na 10 dní na hory a vzít naše dvě dámy s sebou. V novém prostředí se okamžitě zabydlely a vůbec jim nevadilo, že mají víc jak 4x menší prostor, než doma. Pro nás bylo ale opravdu úžasné trávit s holkama tolik času. Jenom jsme se utvrdili, že obě jsou obrovská zlatíčka a současně osobnosti.
   
12.3.2010 Chiqitka na námluvách
  Po necelých dvou týdnech zatoužila po koťátkách i Chiqitka. Tím vyvoleným ženichem, o kterém jsme se letos již zmínili je modrý krasavec SC Ábel Velvet Princess*CZ. Jestli se povede, co se povést má, čemuž zatím všechno nasvědčuje, v půlce května se nám narodí modré kuličky. SC Ábel Velvet Princess
   
8.3.2010 Návštěva Amy, "našeho koťátka" z vrhu A
  Dnes jsme navštívili Amy, které je čerstvě 8 měsíců, a byli jsme mile překvapeni, jak je podobná své mamince. I podle fotek je možné si všimnout, že jí jakoby z oka vypadla. Je po mamince velmi mazlivá a její nová rodina na ní nedá dopustit.
Amy FlossyPaw*CZ
   
28.2.2010 Amálka na námluvách
  Konečně se dočkala i naše čokoládová Amálka a vyrazila na námluvy za ženichem. Od včerejšího večera je u lilového IC Prince Artuše Ro-še*CZ. Podle prvních zpráv bylo seznamování trochu pomalejší, ale dnes je již všechno v pořádku a probíhá tak jak má. Pokud se tedy skutečně krytí povede, na začátku května se můžeme těšit na čokoládová a lilová koťátka.
Amelie Princess Crazy Daisy*CZ & Princ Artuš Ro-še*CZ
   
16.2.2010 Dny se prodlužují a volání kocourků začíná
  Tak máme za sebou již několik nocí, kdy jsme se moc nevyspali. Nejprve Chiqita, po pár dnech i Amálka se nám moc hezky rozmrouskaly, což dávaly najevo hlasitým voláním kocourů. Na krytí jsme ale záměrně nevyrazili. Očekáváme, že začátkem března opět dámy naberou síly a splna hrdla se pustí do vábení svých princů. Přednost dostane čokoládová Amálka, ale s Chiqitkou to zůstává stále otevřené.
Současně jsme trochu pozměnili plány v případě ženichů. Na Amálku čeká krásný lilový kocour IC Princ Artuš Ro-še*CZ. Pro Chiqitu ještě nemáme 100% vybraného ženicha, ale výběr se zúžil na 2 modré kocourky.
   
11.1.2010 První úspěšná výstava v roce 2010
  Ač venku řádila sněhová kalamita, vyrazili jsme po zasněžené D1 do Bratislavy na výstavu. Mimo Amálky jsme ale vzali i naší mazlivku Chiqitku. Výstava dopadla nad očekávání dobře. Amálka získala již třetí CAGCIB a Chiqitka svůj první CAC.
A jaká výstava bude další? To zatím necháváme otevřené, protože očekáváme, že naše obě dámy s příchodem jara zatouží po koťátkách.
   
Novinky roku 2009